AKDAŞ MİMARİ KALIP||HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

İç Anadolu’nun en büyük sanayi kentlerinden biri olan Konya’da, temelleri 1991 yılında atılan Akdaş Mimari Kalıp Sistemleri; mimari kalıp sektöründe faaliyet göstermektedir. Üretime 60 m² bir alanda başlayan Akdaş, bugün 6.000 metrekare kapalı alan, 4.000 metrekare açık alan olmak üzere, toplamda 10.000 metrekare metrekarelik alanda iş yaşamına devam ederek bir başarı hikayesine imza atmıştır.

Çevreye karşı duyarlı, uzun ömürlü ve modern yöntemler çerçevesinde bir ürün niteliği sunan Akdaş Mimari Kalıp Sistemleri Türkiye’ye yakışan bir vizyonu insanlığa sunmaktadır.

Doğudan batıya, Türkiye’nin birçok ilinde güçlü bir pazar ağına sahip olan Akdaş, vermiş olduğu kaliteli hizmeti daha fazla noktaya ulaştırmak için tüm gücüyle çalışmaya devam etmektedir. Bu çerçevede uluslararası pazarda da yer edinmeyi başaran Akdaş;  Almanya, Fransa, Karadağ, Romanya, Çeçenistan, Türkmenistan, Gürcistan, Kıbrıs, Irak ve Katar gibi ülkeleri de pazar ağına dahil etmiştir.

Konya’nın ilk uluslararası mimari kalıp markası olan Akdaş, makine ve üretim gücünü arttırmak için inovasyon ilkesini düstur edinerek,  AR-GE çalışmalarına büyük önem vermektedir.

Akdaş Mimari Kalıp Sistemleri, sektördeki haklı yerini kaliteden taviz vermeden, üretmiş olduğu birçok ürünün patentini elinde bulundurarak, firmanın ve müşterilerinin kendi pazarında hakkını korumaktadır. Akdaş, beraber çalıştığı her müşterisini ailesinin bir parçası olarak görerek, satış sonrasında verdiği hizmet ile başarı ivmesini hızla yükseltmiştir.        

Sektördeki farkını zorlu ve özel projelerin üstesinden gelerek gösteren Akdaş Mimari Kalıp Sistemleri, profesyonelliğini uygulama alanına da taşıyarak MİMARS YAPI MÜHENDİSLİK şirketini kurmuştur. 

KURUMSAL METİNLER

-Bölgesinde sektörde ilk olmanın verdiği tecrübe ile kendi sınırlarını aşıp Türkiye ve dünyada beton kalıp sistemleri sektöründe ülkemizi, en doğru projelerde yer alarak temsil etmek için çalışmaktayız. Bir mimarın hayalini kurduğu projeleri hayata geçirmek, betona şekil verirken uygulama ekibinin en etkili çözüm ortağı olmak için varız ve hep var olacağız.
- Zorlu projelerin çözüm ortağı olarak, lider konumunu korurken, sektöründe ilk akla gelen marka olmak, Devam eden AR-GE çalışmaları ile sektöre yön vermeye devam etmek, Sektörde yatay ve dikey büyüme diye adlandırılan gerek hammadde malzemesi, gerekse makineleşme adına her türlü büyümeyi gerçekleştirmek, Kurumsallaşma olgusunu tamamlamış, yeniliğe her zaman açık, sosyal sorumluluk projelerinde paydaş olan şirketler topluluğu olabilmek.

- Akdaş Mimari Kalıp Sistemleri olarak ürünlerimizi, inşaatta alt ve üst yapılar için gerekli kalıpların imalatı olarak tanımlayabiliriz. Bunu ayıracak olursak, alt yapılar için kanalizasyon ve rögar kalıpları, üst yapılar için standart ve proje bazlı inşaat kalıpları, dekoratif amaçlı çevre düzenleme kalıpları, bahçe duvar kalıpları, minare kalıpları, baraj kalıpları ve karayolları için köprü ile tünel kalıpları olarak sıralayabiliriz.

- 2014 yılında, proje bazlı butik kalıp imalatlarının uygulanmasında sorunlar yaşandığının fark edilmesi üzerine Mimars Yapı adında uygulama şirketini kurarak inşaat sektörüne butik kalıp uygulamaları yapmaya başlamıştır. Mimars Yapı bünyesinde hayata geçirilen projelerden alınan olumlu geri dönüşler neticesinde firma ulusal çapta büyük projelerde tercih sebebi olmuştur.

 

- Müşterilerimizin yaptığımız ürünler ile ilgili olumlu ve olumsuz geri dönüşlerini her zaman dikkate almaktayız. Mamül yaşam sürecinde, her daim ürünlerimize sahip çıktığımızı müşterilerimiz bilmektedir. Müşterilerimizin bizi tercih etmelerindeki en önemli unsur budur.

 

- Proje bazlı kalıp uygulamalarında, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutabilmek adına, süpervizör ile müşterilerimize iş sürecinde de destek vermekteyiz.